title

PLAN-PROJE ELEKTRİK TESİSAT

Uzun yıllardan beri elektrik sektöründe hizmet veren Nar Elektrik deneyimli ekibi ile her türlü elektrik alanında plan-proje hazırlamakta ve uygulamasını yapmaktadır. Günümüzde kullanılan birçok cihazın elektrikle çalışması insanların elektriğe duyduğu ihtiyacı arttırmaktadır. Bu durum elektriğin ve elektrik plan-proje işlerinin her geçen gün daha önemli hale gelmesini sağlamaktadır. Elektrik alanında önemi her geçen gün artan plan-proje bir yapının elektrik ihtiyacının karşılanabilmesi için gerekli olan elektrik tesisatının yürürlükte olan kanunlar neticesinde çizilme işlemidir. Yapıların kullanım amaçları doğrultusunda priz, aydınlatma, güvenlik, yangın vb. unsurlar plan-proje içerisinde yer almaktadır.

Bu plan ve projeler yapıların mimari projeleri kadar büyük öneme sahiptir. Çünkü projesiz veya hatalı bir şekilde gerçekleştirilen tesisatlar can ve mal kaybının oluşmasına neden olmaktadır. Bunun yanında oluşturulan hatalı plan-proje iş gücü, zaman ve maddi kayıp gibi olumsuz sonuçların oluşmasını sağlamaktadır. Proje-plan yapıların belediyeden ruhsat alabilmeleri için de gereklidir. Günümüzde yapıların yönetmeliğe uygun bir şekilde hazırlanmış elektrik projesine sahip olması gerekmektedir.

Plan ve projeler iki şekilde incelenmektedir. Bunlar uygulama ve ruhsat projeleridir. Uygulama projeleri yapılarda gerekli alt yapının oluşturulabilmesi ve gerekli olan elektrik ihtiyacının karşılanabilmesi için oluşturulan projelerdir. Ruhsat projeleri ise yapının bulunduğu belediyeden ruhsat alabilmek için oluşturulan projelerdir. Nar Elektrik kurulduğu günden bugüne müşterilerine bu doğrultuda kaliteli ve profesyonel bir hizmet vermektedir. Sektörde pek çok yapının elektrik tesisatı ile ilgili işlerini yürüterek müşteri memnuniyeti sunmaktadır.