title

GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ

Teknolojinin gelişmesi insan yaşamlarını çok büyük ölçüde kolaylaştırarak güvenlik gibi insan yaşamını etkileyen önemli bir konuda çözüm sunmaktadır. Güvenlik kamera sistemleri yaşam alanlarının sürekli kontrol altına alınarak kişileri ve yapıları daha güvenlikli hale getirmektedir. Kişilerin gözünün arkasında kalmamasını sağlayan güvenlik kamera sistemleri gerekli önlemlerin alınabilmesini sağlarken hırsızlık vb. suçların tespit edilmesini de sağlamaktadır. Aynı zamanda caydırıcı araç olarak kullanılmaktadır. Nar Elektrik sunduğu güvenlik kamera sistemleri ile kullanıcılarına video gözetimi ile bir alandaki aktiviteyi birçok farklı nedenden dolayı izleme imkanı vermektedir.

Güvenlik kamera sistemleri renkli, siyah-beyaz ve dome kameraları, farklı ebatlarda monitörler ve  quad, switcher ve multiplexer birimlerinden oluşmaktadır. Bunların yanı sıra standart veya atlamalı video kaydedicilerden de oluşmaktadır. Renkli kameralar yaşam alanınızı veya ofisinizi normal gözle görür gibi izlemeyi sağlamaktadır. Bunun yanında güvenlik sağlamak için daha iyi teşhis ve tanımlama yapmayı sağlamaktadır. Kamera seçimi tamamlandıktan sonra güvenlik sağlamak için görüntüsü alınacak mekanlar için lens ve aksesuar seçiminin yapılması gerekmektedir. Seçilen lensler görüntü mesafesinin ve açısının doğru seçimi ile daha net görüntüler alınmasını sağlamaktadır.

Görüntü seçimi ve görüntünün monitöre aktarılması için quad, switcher ya da multipexer kullanılır. Quad, monitör ekranını dörde bölerek eş zamanlı dört kamera görüntüsünü ekrana taşır. Bunların bir gelişmiş şekli ise multiplexer birimidir. Bu da görüntüleri dörderli olarak gösterebildiği gibi görüntülerin sıralı bir şekilde gösterilmesini sağlamaktadır. Nar Elektrik sunduğu güvenlik kamera sistemleri ile kullanıcılarına son teknoloji hizmet sunmaktadır. Bu da kullanıcıların güvenlik konforu yaşamalarını sağlamaktadır.